שירות לאומי ושנת שירות

"אלין בית נועם זה לקום בבוקר ולהגיע בשמחה – בלי לחכות שהיום ייגמר.אלין בית נועם זה לא רק לומר שצריך לשמוח במה שיש – אלא ממש לחיות את זה.אלין בית נועם זה להיפגש עם השונה ולגלות שהוא מאוד דומה!"

ברוריה מיה - גנירם (שירות לאומי, תש"ע)

חלק ממתנדבי השירות הלאומי ושנת השירות תשע"ד

איכותה של מסגרת כדוגמת מרכז היום נקבעת על-פי שלושה מדדים:             

  1. תפיסת העולם
  2. התנאים הפיזיים
  3. מספר אנשי הצוות ואיכותם 

מורכבות מוגבלותם של החניכים באלין בית נועם וגילם המתבגר מחייבים מספר גדול של אנשי צוות איכותיים. התקן של משרד הרווחה הקובע את היחס המספרי הממומן בין החניכים לאנשי הצוות הוא קטן יחסית ואינו מספק. מתוך מחויבותנו לאפשר לחניכים איכות חיים גבוהה וטיפול ראוי, אלין בית נועם מגייס כל שנה יותר מ-30 מתנדבים מקרב בנות ובני השירות הלאומי ושנת השירות.

מרכז היום על שם אלגה צגלה קולט צעירות וצעירים הבוחרים להתנדב במסגרת השירות הלאומי או שנת שירות. המתנדבים משתלבים כאנשי צוות מן המניין והם שותפים מלאים בכל הנעשה במרכז היום. הם מעורבים בפעילות חברתית, שיקומית, קבוצתית ופרטנית עם החניכים, תוך ביצוע עבודה משמעותית וקבלת אחריות רבה.

במהלך השנה עומדים המתנדבים באתגרים רגשיים ופיזיים ומתעצבים כאנשים ערכיים ותורמים לקהילה. מתוך הכרה במורכבות פעילותם, ניתן למתנדבים ליווי מקצועי אישי וקבוצתי לאורך כל תקופת התנדבותם. בה-בעת המתנדבים זוכים להכשרה מעשית, הכוללת הדרכה מקצועית בתחומים השונים.

עבור המתנדבים מהווה אלין בית נועם מקום מפגש בין קבוצות שונות בחברה הישראלית. המתנדבים מייצגים את הגיוון הקיים בחברה הישראלית היות שהם מגיעים מכל קצוות הקשת הפוליטית, הכלכלית והחברתית: הם מתגוררים בערים, בקיבוצים ובהתנחלויות; הם דתיים וחילוניים; ילידי הארץ ועולים חדשים. עבור אותם צעירים מהווה אלין בית נועם כור היתוך, המקדם גיבוש של ערכים של סובלנות, סבלנות וקבלת האחר והשונה. עם סיום תקופת התנדבותם יוצאים צעירים אלה אל החברה הישראלית כאנשים איכותיים וערכיים יותר. את הערכים שרכשו באלין בית נועם הם ממשיכים להפיץ בקהילה הרחבה.

לאורך השנים, אופן תפקודם של מחזורי המתנדבים סייע לבסס את מקומו של מרכז היום על שם אלגה צגלה כמקום מקצועי ממדרגה ראשונה ומוביל בתחומו. אנו יכולים לומר בלב שלם שמרכז היום לא היה יכול להתקיים ללא מתנדבים אלו.

אלין בית נועם מזמין ליום היכרות חבר'ה צעירים העומדים בפני סיום בית הספר התיכון ומעוניינים בחוויה ייחודית, משמעותית ומאתגרת.
חפשו אותנו גם ביוטיוב ובפייסבוק.

 לפרטים נוספים ניתן לפנות אל נעמה- 0528782425 או רחלי- 0509852410 וגם בדוא"ל beitnoam72@gmail.com